Sn. Ziyaretçi Hoşgeldiniz Firma Girişi | Kayıt Ol

Sakarya Nehrinde Kum Ocaklarına Yasak Getirildi

İstanbul'a suyu verilen Sakarya Nehrinin 60 kilometrelik bölümünde, doğal hayatın zarar görmesine engel olmak için kum ocaklarına yasak getirildi.
Sakarya Nehrinde Kum Ocaklarına Yasak Getirildi
Sakarya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Erdemir, Hendek Aktefek Köprüsü'nden Karasu İlçesi'nin Yeni Mahalle bölümüne kadar Sakarya Nehri üzerindeki 60 kilometrelik hat boyunca bulunan kum ocaklarına ruhsat verilmemesi yönünde bakanlığa görüş bildirdiklerini söyledi. Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'nün bu konuda aldığı bir karar olduğunu söyleyen Mehmet Eldemir yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Karara göre Hendek Aktefek köprüsünden Karadeniz'e kadar olan 60 kilometrelik güzergahta kum ocaklarının doğal hayata zarar vermesi özellikle balıkçılığın zarar görmesi nedeniyle kum ocaklarının faaliyetlerde bulunmasına yasak getirilmesini istedi. Biz de kum ocağı açmak için yapılan başvurularla ilgili olumsuz görüş veriyoruz. Eski ruhsat alınan kum ocakları da 31 Aralık 2017'den itibaren yenilenmeyecek"

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) İstanbul'un su ihtiyacını karşılamak için su aldığı Sakarya Nehri'nin bu bölümünde halen 9 kum ocağı bulunuyor.
  • İsim
  • E-Mail (Gizli tutulacaktır.)
  • Kalan Karakter:
  • Yorum Gönder
Teşekkürler...
Yorumunuz Kayıt Edilmiştir.
Site yönetimi tarafından incelenip onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balıkçı5.09.2014
ben çok iyi ve yerinde bir karar olmuş, en azından böylelikle sakarya nehrinde yer yer su seviyesindeki farklılıklar ortadan kalkmış en azından azalmış olur. umarım ilerleyen yıllara bu durum yansız ve doğal hayat kendisini yenilemeye başlar.
En Çok Okunan Haberler
En Çok Yorumlanan Haberler
Videolu Haberler
Fotoğraf Galerisi Olan Haberler